Rüyada okşamak görmek

Rüyada okşamak görmek, mahremi olan birini okşamak, başınıza büyük dert ve üzüntüler getirecek olan bir aşka tutulacağınıza işaret eder. Rüyada başkası tarafından okşandığını görmek, o kimseden ilgi ve yardım görmeye yorumlanır.

Rüyada eş ve çocuklarını okşayarak teselli ettiğini yahut sevdiğini görmek, şefkat ve merhamet görmeye, hayır ve İyiliğe işaret eder, huzur veren haberdir. Rüyada herhangi bir erkek veya kadını okşamak, sıhhatinizin kısa bir müddet için bozulacağına işaret eder. Rüyada genç kız veya delikanlı tarafından okşandığınızı görmek, kısmetinizin açılacağına işaret eder. Rüyada eşini okşayarak bundan tat duyduğunu görmek, onu sevdiğine, eğer bundan zevk almazsa, aralarında soğukluk olacağına işaret eder.

Okşamak nedir: Sevgi ya da şefkat belirtisi olarak elini bir şeyin üzerinde yavaş yavaş gezdirmek ya da ona hafifçe vurmak; bir kimseyi hoşnut etmek. Hafifçe dövmek. Benzemek, andırmak, hatırlatmak.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya yorumu rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

Rüyada okşamak görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status