Rüyada evlenmek

Rüyada evlenmek, evlendiğini görmek, zenginliğe tabir edilir. Allahü Teâlâ Hazretleri tarafından meydana gelecek bir yardıma tabir edilir. Bazen de evlenmek, esarete, borca, üzüntü keder ve tazminat vermeye veya yüksek bir mevkie geçmek için çalışmaya tabir edilir.

Rüyada tanıdık kadınla evlenmek, o kadının kocasından menfaat elde etmeye, Tanımadığı bir kadınla evlenmek ev değiştirmeye, maksadının hâsıl olmasına ya da vefat etmeye tabir edilir.

Rüyada ölmüş bir kadınla evlenmek, ümidini kestiği bir maksadına kavuşacağına tabir edilir.

Rüyada dört kadınla evlenmek, Peygamberimizin (s.a.v.) kabrini ziyaret etmeye tabir edilir.

Rüyada hasta birisi ile evlenmek, ölüme tabir edilir.

Rüyada evlenmek için söz kesmek, büyük bir kimseden menfaat göreceğine tabir edilir.

Rüyada evlenme teklif etmek, muradına nail olmaya yorumlanır.

Rüyada evli birisi ile evlenmek, istediğini ve onu istettiğini görmek, dünyada beklediklerini elde edemeyeceğine tabir edilir.

Rüyada orta yaşlı birisi ile evlenmek istediğini görmek, pek büyük zenginliğe tabir edilir.

Evlenmek nedir: Erkekle kadın, aile kurmak için yasaca birleşmek, izdivaç etmek.

rüyada evlenmek tabiri

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

evlenmek

Rüyada evlenmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status