Rüyada deniz görmek

Rüyada deniz görmek, düşlerinizin ve hayallerinizin gerçekleşmesine tabir edilir. Bazen de rüyada deniz görmek, ticaret ile uğraşan bir kişi için mal ve para kazancına, işçi için ise iyi bir patrona tabir edilir.

Rüyada deniz suyu içmek görmek

Rüyada deniz suyu içmek tabiri, zengin olmaya, kuvvet ye uzun ömüre sahip olmaya tabir edilir.

Rüyada denizi geçmek görmek

Rüyada denizi geçtiğini görmek ise, düşmanından mal almaya ve isteklerine kavuşmaya tabir edilir.

Rüyada denizde yıkanmak görmek

Rüyada denizde yıkandığını görmek, günahlarından arınacağına ve tövbe etmeye tabir edilir.

Rüyada denize işemek

Rüyada denize işediğini görmek ise, günah işleyeceğine ve bunu her daim yapacağına tabir edilir.

Rüyada denizi yarmak görmek

Rüyada denizi yarmak tabiri ise, üzüntü ve kederden kurtulacağına, selâmet bulacağına tabir edilir.

Rüyada dalgalı deniz görmek

Rüyada dalgalı deniz görmek ise, mutluluğun sıkıntıların atlatılmasından sonra gerçekleşeceğine tabir edilir.

Rüyada denizde yüzmek görmek

Rüyada denizde yüzmek görmek ise, peş peşe yolculuklara çıkacağına tabir edilir.

Rüyada denizde boğulmak görmek

Rüyada denizde boğulmak görmek ise, ecelinin geleceğine tabir edilir.

Rüyada deniz üzerinde gezmek

Rüyada deniz üzerinde gezmek ise, itikadının sağlam olmasına tabir edilir.

Rüyada denizde olan birisini görmek

Rüyada denizde olan birisini görmek ise, başkalarından fayda sağlamaya ve o kişi ile uzun bir süre ortak şeyler paylaşmaya tabir edilir.

Rüyada denizde balık yakalamak görmek

Rüyada denizde balık yakalamak görmek ise, şansınızın uzun bir süre devam edeceğine ve isteklerinizin olacağına tabir edilir.

Deniz nedir: Deniz kavramının çeşitli anlamları bulunmaktadır. Deniz bir isim olarak yaygın şekilde kullanılmaktadır. Deniz aynı zamanda bir coğrafya terimidir. Deniz ; Yer kürenin 4 te 3’lük bölümünü kaplayan, bir okyanusla bağı olan, büyük bir alanı kaplayan, yerkabuğunun çukur bölümlerinin çoğunu dolduran, genellikle tuzlu olaran ve okyanusların kıta içlerine doğru uzanan kollarına “deniz” denilmektedir. Her iki yarımkürede denizler daha geniş yer kaplar. Fakat Güney Yarımküre’de denizler Kuzey Yarımküre’ye oranla daha geniş alan ve yer kaplarlar. Bu nedenle Güney Yarımküre’ye Denizler Yarımküresi’de denilmektedir.

Rüyada deniz görmek Tabiri

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

deniz

Rüyada deniz görmek ile ilgili diğer rüyalar

5 görülen rüya

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status