Rüyada ağlamak

Rüyada ağlamak, ağladığını görmek, çok sevinçli bir haberin müjdecisi olarak tabir edilir. Rüyada pişmanlık duyarak ağlamak, zor durumlardan kurtulmaya tabir edilir.

Rüyada sessizce ağlamak

Rüyada sessizce ağlamak tabiri sevince ve feraha yorumlanır. Bazen de yağmur ve berekete, rahmete ve Allah korkusuna, sevinç ve sürura tabir edilir.

Rüyada sesli ağlamak

Rüyada sesli ağlamak tabiri ise bir belaya bulaşılacağınıza ve bu yüzden bazı sıkıntılar çekeceğinize tabir edilir.

Rüyada ağlamadığı halde gözlerinden yaş aktığını görmek, muradına ermeye tabir edilir. Ağladığını ve fakat gözlerinden yas akmadığını görmek ise, beklediği şey, ümit ettiği şey eline geçmeyeceğine tabir edilir.

rüyada hıçkıra hıçkıra ağlamak

Rüyada hıçkıra hıçkıra ağlamak tabiri, başınızın belaya gireceğine fakat bu beladan sıkıntısız bir şekilde kurtulacağınıza tabir edilir.

rüyada başkası için ağlamak

Rüyada başkası için ağlamak ise, gördüğünüz kişi tanıdığınız birisi ise ondan bir bela yada kötülük göreceğinize yabancı ise, tanımadığınız bir kişinin kötülüğüne maruz kalacağınıza tabir edilir.

rüyada ağlamak tabirinin psiko analizi ise

Sevinç yaşamaya, iyi haber almaya, muradına ermeye, bazen de, belaya ve hayal kırıklığına yorumlanır.

rüyada ağlamak tabirinin islami analizi ise

Ebu Said El-Vâiz demiştir ki:
Rüyada bildiğin bir insanın vefat ettiğini ve buna ağlamak, gördüğü gibi çıkmaya, keder ve hüzne tabir edilir.

Ağlamadığınız halde gözlerinden iplik iplik yaşlar aktığını görmek, murada ermeye ve sevince tabir edilir.

Câfer-i Sadık (r.a.) demiştir ki:
Rüyada ağlamak sonra gülmek, ecelin yaklaştığına tabir edilir. Çünkü dünya müminin zindanı mesabesindedir, burdan kurtulmak sevinç getirmesine yorumlanır.

Ağlamak nedir: Üzüntü, acı, sevinç, pişmanlık, aldanma vb’nin etkisiyle gözyaşı dökmek; ilgilenmek, derdini paylaşmak. Ağaç budandığında kesilen yerlerden besisuyu akmak. Sızlanmak, yakınmak.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya yorumu rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

aglamak

Rüyada ağlamak ile ilgili diğer rüyalar

4 görülen rüya

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status