Rüyada göbek görmek

Rüyada göbek görmek, kişinin anne ve babasına, hanımına, cüzdanına ve mesleğine tabir edilir. Göbekte görülen çirkin bir durum, yukarıda sayılan şeylerdeki olumsuzluklara, Hastanın göbeğinin açılması vefatına, Göbek Sevinç ve neşeye de yorumlanır.

Rüyada kadın göbeği görmek, bir hasta dostunuzun ziyaretine gideceğinize tabir edilir.

Rüyada kocaman şişman bir göbek görmek, ciddi sağlık sorunlarına, güzel sağlıklı göbek görmek ise, iş yaşamındaki başarılara yorumlanır.

Rüyada göbeğinin haddinden çok küçük olduğunu görmek, eşiyle iyi geçinemeyeceğine yorumlanır.

Rüyada göbek üzerinde çıban ve para görmek, karısının iffet ve namusundan ayrıldığına yorumlanır.

Rüyada göbeğini yok olmuş görmek, eşinin öleceğine; göbeğini yarılmış görmek, eşinin başka bir kişiye meyil verdiğine yorumlanır.

Göbeğinde sancı ve ağrı olduğunu görmek, eşi ile aralarında dargınlık olacağına yorumlanır.

Göbek nedir: Karın duvarının tam ortasında bulunan kısım. Ana karnındaki cenin ile anne arasındaki bağlantıyı “göbek bağı” sağlar. Doğumdan sonra kesilen göbek bağının yerinde kalan yara izine göbek ismi verilmektedir.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

gobek

Rüyada göbek görmek ile ilgili diğer rüyalar

Bir Rüya

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status