Rüyada ayakkabı görmek

Rüyada ayakkabı görmek, zengin olmaya, güzel ve saadet verici bir hayata başlanacağına yorumlanır. Rüyada yeni bir ayakkabı giymek, rüya sahibinin halinin sıkıntılı olmasını yorumlanır.

Rüyada rahat ayakkabı giymek, huzur ve rahatlığa, evlenmek isteyen gençler için evliliğe yorumlanır.

Rüyada ayakkabının sıktığını görmek, kedere ve sıkıntıya düşeceğinize yorumlanır.

Rüyada ayakkabıyı ters giymek, kederden kurtulup, feraha erişeceğine yorumlanır.

Rüyada yırtık ayakkabı görmek, tehlikeli bir durumla karşı karşıya kalınacağınıza işarettir.

Rüyada ayakkabı diktirmek, üzüntülere ve terk edilmeye yorumlanır.

Rüyada bir bayanın ayakkabı çıkardığını görmek, ayrılığa yorumlanır.

Rüyada çocuk ayakkabısı görmek, işlerin kötüleşmesine yorumlanır.

Rüyada ayakkabı çıkarmak, çok yakında zorluklardan kurtulmaya yorumlanır.

Ayakkabı nedir: Özellikle sokakta ayağı korumak için giyilen, iskarpin, çizme, kundura, makosen, sandalet, patik, galoş gibi türleri olan ayak giyeceği, pabuç.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

ayakkabi

Rüyada ayakkabı görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status