Rüyada oturmak

Rüyada oturmak, oturduğu yere göre hayatında olacak negatif ve pozitif olaya tabir edilir. Rüyada yaslanarak oturmak rahat ve huzura, iyi geçime ve sözünü dinletmeye tabir edilir. Rüyada tek başına ve miskince oturmak, acziyete, korkaklık ve güçsüzlüğe tabir edilir.

Rüyada bir grup insanla halka oturmak, zikrullaha, işleri istişare ile danışarak yapmaya tabir edilir.

Rüyada dizlerini dikerek oturmak, yorgunluğu gidermeye, yeniden eski gücüne kavuşmaya tabir edilir.

Oturmak nedir: Vücudun belden yukarısı dik duracak biçimde ağırlığı kaba etlere vererek bir yere yerleşmek; bir yerde sürekli olarak kalmak, ikamet etmek. Bu biçimde yerleştiği yerde kalmak; hiçbir iş yapmadan boş vakit geçirmek, boş durmak. Uygun gelmek; (toprak ya da yapı için) çökmek, aşağı inmek.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

oturmak

Rüyada oturmak ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status