Rüyada oyun oynamak

Rüyada oyun oynamak, hangi cinsi olursa olsun umumiyetle gurur, kibir ve boş işlerle zaman geçirmeye tabir edilir. Rüyada para karşılığı oyun oynamak, gurur ve alay etmeye ve dinde eksikliğe tabir edilir. Rüyada vakit geçirmek için zeka oyunu oynamak, yükselmeye, izzet ve şöhrete tabir edilir. Rüyada yüzük oyunu oynamak, emrolunan şeyleri örtmeye, kuyumcuya tabir edilir.

Oyun nedir: Vakit geçirmeye yarayan, belli kuralları olan eğlence; tiyatro ya da sinemada sanatçının rolünü yorumlama biçimi. Kumar; müzik eşliğinde yapılan hareketlerin tümü. Şaşkınlık uyandırıcı hüner; sahne ya da mikrofonda oynanmak için hazırlanmış yapıt, temsil, piyes.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

oyun-oynamak

Rüyada oyun oynamak ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status