Rüyada oynamak

Rüyada oynamak, musibet, hastalık ve sıkıntıya tabir edilir. Rüyada çocukların oynadığını görmek, aile için hayırlı olay, olumlu işe tabir edilir.

Rüyada oynadığını görmek, bir musibete uğramaya veya hasta olmaya tabir edilir. Bazen de oynadığını görmek, halk arasında itibari düşerek işlerinin kötü konumuna gitmesine tabir edilir.

Rüyada başkası ile karşılıklı oynamak, o kimseyle alay etmege tabir edilir.

Rüyada topluluğun oynadığını görmek, halkın kendisi ile alay etmesine tabir edilir.

Rüyada satranç dama, tavla gibi oyunları oynamak, işlerinizde bazı yeni düzenler kurmak istediğinize tabir edilir.

Rüyada kağıt oynamak, arkadaşları arasında sır saklayıp işlerini kimseye açıklamadığına tabir edilir.

Rüyada top oynamak, ticaret hususunda bazı anlaşmalar yapacağınıza ve yeni bazı işlere atılacağınıza tabir edilir.

Oynamak nedir: Vakit geçirme, eğlenme, oyalanma gibi amaçlarla bir şeyle uğraşmak; bir şeyi sürekli evirip çevirmek ya da sürekli olarak dokunmak. Herhangi bir tutku, ilgi ya da oyalanma gibi nedenle bir şeye kendini vermek; bir temsilde rol almak. Kımıldamak, hareket etmek; film gösterilmek.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

oynamak

Rüyada oynamak ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status