Rüyada merdiven görmek

Rüyada merdiven görmek, işlerinizi büyük bir kolaylıkla yürüteceğinize ve kimseden yardım istemenize lüzum kalmayacağına tabir edilir. Rüyada merdiven çıkmak, şeref ve itibarınızın gün geçtikçe artacağına tabir edilir. Rüyada merdiven inmek, işlerinizde bir duraklama olacağına tabir edilir.

Rüyada merdivenden yuvarlanmak, başınızdan beklenmedik bir kaza geçeceğine veya heyecanlı bir maceraya atılacağınıza tabir edilir. Rüyada merdivenden düşmek üzere iken tutunarak kurtulmak, itibar iadesine, göreve geri dönmeye tabir edilir.

Rüyada merdiveni bir inip bir çıkmak, halk için yararlı işler yapmaya ve bundan kendisinin de istifade etmesine tabir edilir.

Rüyada iş maksadı ile merdivenden inmek, hayır ve başarıya, esenlik ve mutluluğa tabir edilir.

Rüyada merdivenin birinci basamağı, namaza, ikincisi, oruca, üçüncüsü, zekâta, dördüncüsü, sadakaya, beşincisi, hacca, altıncısı, cihada, yedincisi, Kur’an okumaya tabir edilir.

Rüyada aydınlık ve geniş bir merdivenden çıkmak, kişinin tüm istediklerine kavuşacağına tabir edilir.

Rüyada toprak veya kerpiçten yapılmış bir merdivenden çıktmak, hayır ve iyilik bulunacağına, eline helal rızık geçeceğine tabir edilir.

Rüyada kireç ve tuğladan yapılmış bir merdivenden çıkmak, dini fesada uğramaya. Taştan yapılmış merdivenden çıkmak, katı kalpli kimseye. Tahta ve ağaçtan yapılmış merdiven, dinin zayıf olduğuna tabir edilir.

Merdiven nedir: İki farklı seviyeyi birleştiren basamak serisi. Farsça merdüban kelimesinden gelir. Merdivenler, binaların içinde kullanıldığı gibi, bahçelerdeki farklı seviyeler ve şehir içinde değişik yükseklikte bulunan cadde ve meydanlar arasında bağlantıyı da sağlar.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

merdiven

Rüyada merdiven görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status