Rüyada çilingir görmek

Rüyada çilingir görmek, sırları gizli tutmaya ve bekâr bir kimsenin de nikâhlanmasına yorumlanır ayrıca zenginliğe işarettir. Rüyada çilingirin ev kapısına kilit takması, evlenmeye evli için çocuğa, işyerine takması iş kurmaya yahut simsarlığa tabir edilir.

Rüyada kapınızı açtırmak için çilingir çağırmak, bir iş hususunda iş ortağınızla veya bir dostunuzla yola çıkacağınıza veya bir para meselesi için alacaklılarınızla olan bir anlaşmazlığın halline çalıştığınıza yahut içinden çıkamadığınız bir isten dolayı bir bilirkişiden akil danışmak zorunda kaldığınıza tabir edilir.

Çilingir nedir: Kilit, anahtar gibi demirciliğin ince işlerini yapan usta.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

cilingir

Rüyada çilingir görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status