Rüyada çardak görmek

Rüyada çardak görmek, yuvanıza mutluluk, yakınlarınıza saadetler geleceğine, bekâr için evlenmeye, evli için çocuğa, yoksul için zenginliğe, bir şeyden korkan için bundan kurtulmaya yorumlanır. Rüyada çardakta oturmak, büyük makama sahip olacağına. Çardak özellikle asma çardağı olursa hizmette kusur etmeyen, zengin ve güzel kadınla yorumlanır.

Rüyada yeni çardak kurmaya çalıştığını görmek, ev sahibi olacağına işaret eder.

Rüyada çardakta kahve, çay gibi bir şey içtiğini ve istirahat ettiğini görmek, yakında arzularına kavuşacağına yorumlanır.

Rüyada çamur ve topraktan yapılmış çardak görmek, sevinç içinde yükseklik ve dine yorumlanır.

Çardak nedir: Yazın güneşin sıcaklığından korunmak için yapılan geçici veya devamlı gölgelik. Sebze bahçelerinde, bostanlarda veya evlerin önlerinde çardaklara rastlanır. İç Anadolu ve Doğu Anadolu’da seyrek ağaçlı yerlerde bazen kahve ve lokanta gibi kullanılan barınma yerleri de tipik bir çardaktır.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya yorumu rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

cardak

Rüyada çardak görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status