Rüyada çanak görmek

Rüyada çanak görmek, insanın rızkına yorumlanır. Rüyada çanakta tatlı görmek, sevilen kimseye işaret eder. Rüyada çanaktan birçok kişinin yemek yediğini görmek, bir işte meydana gelecek beraberliğe yorumlanır.

Rüyada çanaktaki yemek artıklarını ekmekle sıyırdığını görmek, berekete işaret eder.

Rüyada çanak yaladığını görmek, rızkın kesilmesine yorumlanır.

Rüyada boş çanak görmek, henüz kavuşulmamış isteklere yorumlanır.

Çanak nedir: Toprak, metal vb den yapılmış yayvan, çukurca kap; çiçeğin en dışında bulunan yeşil yaprakların tümü. Bu kabın içindeki; kalça, popo. Çevresine göre alçakta kalmış, çoğunlukla tekne biçimli yer.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya yorumu rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

Rüyada çanak görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status