Rüyada beşik görmek

Rüyada beşik görmek, üzüntü ve kedere, kavgaya, gözyaşı dökmeye ve ölüme işaret saymışlarsa da çoğu tabirciler iyiye tabir etmişlerdir. Rüyada beşik satın aldığınızı görmek, bir taraftan hayırlı bir mirasa konacağınıza, bekârlar için, hayırlı bir evlenmeye, hapisler için, hürriyetlerine kavuşacaklarına yorumlanır.

Rüyada beşiğin içinde güzel bir bebeğin yattığını görmek, zenginliğe ve şansa tabir edilir.

Rüyada beşik vermek, kırmak veya satmak, boşanmaya yorumlanır. Rüyada madeni beşik görmek, erkek çocuk doğurmaya, tahta beşik görmek ise kız çocuğu doğurmaya yorumlanır.

Rüyada çocuğu beşiğe yatırmak, aile fertlerine yararlı olmaya, çocuğu beşikten almak, aileyi ihmal etmeye yorumlanır.

Beşik nedir: Küçük çocukları yatırmaya ve sallayarak uyutmaya yarayan özel yapılı küçük karyola. Topun namlusuna ateş sırasında kaydırarak yataklık yapan parça ile oymacılıkta kullanılan sivri uçlu yontma kalemine de beşik denir.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

besik

Rüyada beşik görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status