Rüyada basamak saymak

Rüyada basamak saymak, saydığınız basamak kadar güzel günler geçireceğinize ve sağlığınızı koruyacağınıza, sevdikleriniz ile her daim ebraber olup mutlu bir yaşam süreceğinize ve şansınızın açık olacağına tabir edilir. Bazende rüyada basamak saymak, iş yaşantınızda işlerinizi takip ettiğinize ve bu sayede maddi gelirinizi koruyacağınıza ve tedbirli olacağınıza tabir edilir.

Rüyada saydığınız basamak sayısını unutmak ise, çalışma hayatınızda işlerinizle pek ilgilenmediğinize ve zarar ettiğinize tabir edilir.

Rüyada basamak saymak nedir: Bir yere çıkarken ya da inerken basılan ve art arda gelen, birbirinden belirli aralıklarla yükselen düz yüzeyleri saymak.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya yorumu rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

basamak-saymak

Rüyada basamak saymak ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status