Rüyada yıkanmak

Rüyada yıkanmak, tüm dertlerinizden kurtulmaya, sağlığınıza kavuşmaya, dinç ve kuvvetli olmaya, güzel ve hayırlı haberler almaya tabir edilir. Bazen de rüyada yıkanmak, günahların affedilmesine tabir edilir.

Rüyada göl veya deniz’de yıkanmak, sıkıntıdan kurtulmaya ve geçiminizin bol ve bereketli olacağına tabir edilir. Rüyada bulanık suda yıkanmak, tam tersine tabir edilir.

Rüyada başkasını yıkanırken görmek, bulunduğunuz çevrede prestijinizi ve itibarınızı günden güne kaybetmekte olduğunuza tabir edilir.

Yıkanmak nedir: Yıkamak eylemi yapılmak ya da yıkamak eylemine konu olmak. Kendi vücudunu yıkamak, banyo yapmakyıkanmak.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

yikanmak

Rüyada yıkanmak ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status