Rüyada yorum yapmak

Rüyada yorum yapmak, iyi yorumlar yapmak benzersiz bir şekilde şeref ve yüceliğe erişmeye ve mülk sahibi olmaya tabir edilir. Rüyada kötü yorum yapmak ise, bunun tam tersine tabir edilir.

Yorum yapmak nedir: Bir yazının ya da bir sözün, anlaşılması güç yönlerini açıklayarak aydınlığa kavuşturma, tefsir; ve tiy. bir müzik parçası ya da tiyatro oyununun özgün bir teknik ve duyarlıkla sunulmasını sağlamak.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

yorum-yapmak

Sadece 1 yorum kaldı Yorumlara git

  1. Yusuf tukenmez /

    Merhaba ben ruyamda bana sqyisal lotodan para ciktigini gordum ne anlama gelir yorumlarmsiniz ben biraz arastirdim ama bide size sormak istedim benimde baya sikintiliarim var iki senedir borc icindeyim sikinti ustune sikinti yasiuorum bu sikintilarim son mu bulacak yoksa daha da artacak mi bu nu merak ediyorum

Tabire yorum yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.