Rüyada yazı silmek

Rüyada yazı silmek, geçmişinizdeki sıkıntıları atacağınıza, tüm işlerinizde başarıyı sağlayacağınıza, çok fazla para kazanacağınıza, şansınızın artacağına ve aileniz ile mutlu emsut bir yaşam süreceğinize tabir edilir.

Yazı silmek nedir: Düşüncenin belli imlerle saptanması, yazmak eylemi; herhangi bir harf düzeninde biçim ve sanat bakımından özellik gösteren türün yazıldığı bir yeri silmek.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

yazi-silmek

Sadece 1 yorum kaldı Yorumlara git

  1. Şengül /

    Herhangi ben rüyamda bir mektup aldım Arapça yazıyla yazılmış fakat başında besmele yazılı mektubu kuytu bir köşede okumak için açtığımda sadece besmele yazısıni okuya bildim yağmur yağıyordu ve bütün yazı silindi fakat mektupta benimle evlenmek isteyen biri göndermişti

Tabire yorum yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.