Rüyada mizan görmek

Rüyada mizan görmek, mahşerde mizanın kurulmuş olduğunu görmek, adaletin yürürlüğüne ve zulmün kalkmasına tabir edilir. Rüyada amelinin mizana konulduğunu ve iyiliğinin günahlarından ağır geldiğini görmek, dünya ve ahirette iyi yolda olacağına tabir edilir.

Rüyada mizanda halkın birer birer günah ve sevaplarının tartıldığını görmek, halk arasında bir takım sırlarının açıklanacağına, meydana çıkacağına tabir edilir.

Rüyada mahşerde mizanın kurulmakta olduğunu görmek, halkın adaletle yönetileceğine, mizanda hayır gözünün günah gözünden daha ağır gelmesi, rüya sahibinin iyi haline ve feraha ereceğine, günah gözünün ağır gelmesi bunun aksine yani rüya sahibinin zahmete ve meşakkate uğrayacağına tabir edilir.

Mizan nedir: Mizan kelimesinin İslamiyet’te ve Muhasebe’de olmak üzere 2 anlamı bulunmaktadır. İslamiyet’te Mizan; Ölümden sonra mahşerde hesap görüldükten sonra herkesin amellerinin tartılacağı ilahi adalet terazisidir. Muhasebedeyse Mizan; Muhasebede kontrol aracı olarak kullanılmakta olan, hesapların belirli tarihlerde tekrar incelendikten sonra, borç ve alacak toplamlarıyla birlikte bakiyelerinin bir tabloya toplu bir şekilde yazılmasıyla oluşan özet tabloya denilmektedir.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

mizan

Rüyada mizan görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status