Rüyada mühür görmek

Rüyada mühür görmek, söz sahibi olmaya, emniyet ve güvene tabir edilir. Bazen de mühür görmek, çok büyük hedefleriniz olduğuna bu hedeflere ulaşabilmek için de elinizden geleni yapacağınıza tabir edilir.

Rüyada kağıda mühür basmak, çok isabetli hareketlerde bulunarak işlerinizde kazanç ve basarı sağlayacağınıza ve hesap işlerinizi de yoluna koyacağınıza tabir edilir.

Rüyada size mühür verildiğini ve bu mühür ile kâğıdı mühürlemesi istendiğini görmek, o kişinin bir memuriyete geçeceğine, eğer tüccarsa malanın artmasına, bekârsa evlenmesine tabir edilir.

Rüyada mührünün kaybolduğunu görmek, islerinde zorluk çekeceğine tabir edilir.

Rüyada mührünün kırılıp düşmesi, itibarsız kalmaya, dostları onu terk edeceğine tabir edilir.

Rüyada mühür bulmak, eline mal geçer, bir çocuğu dünyaya gelir veya iyi bir insan ile evlenmeye tabir edilir.

Mühür nedir: Bir kimsenin, bir kuruluşun adının ya da sanının tersine kazılı bulunduğu, metal, lastik gibi şeylerden yapılmış araç, damga, kaşe. Bu araçla basılan ve imza yerine geçen ad. (yetkili orunlarca) kapatılan bir yerin kapısına ya da bir şeyin ağzına onun izinsiz açılmasını önlemek için mühür mumuyla ya da kurşunla basılan damga.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

muhur

Rüyada mühür görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status