Rüyada mezarlık görmek

Rüyada mezarlık görmek, günahlarına tövbe edeceğine, kötü bir hastalıktan kurtulmaya tabir edilir. Rüyada  mezarlığı ziyaret etmek, kalbinizde deva bulmaz bir yaranın varlığına tabir edilir. Rüyada yağmurlu veya karlı bir havada bir mezarlık dolaşmak, kalbinizdeki yaraları söküp atarak rahatlayacağınıza tabir edilir.

Rüyada bir yakınınızın mezarlığa gömüldüğünü görmek, dine ait ödevlerinizi lâyıkıyla yapmadığınızı anlayarak, bundan böyle kendinizi tamamıyla ibadete vereceğinize tabir edilir.

Rüyada eski ve terk edilmiş mezarlık görmek, sevdiklerinizin sizi terk edeceğine tabir edilir.

Mezarlık nedir: Mezarların bulunduğu yer, sinlik, gömütlük, kabristan.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

mezarlik

Rüyada mezarlık görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status