Rüyada mercan görmek

Rüyada mercan görmek, çok mala, güzel, mesture ve iffetli kadına tabir edilir. Rüyada boncuk ve mercandan yapılmış gerdanlık görmek, Allah Teâlâ’nın yasak ettiği şeylere tabir edilir.  Rüyada mercan balığı görmek, yakında mesut bir evlenme yapacağınıza veya evli iseniz bir çocuğunuz olacağınatabir edilir.

Rüyada üzerinde mercan taşımak, mal ve nimete nail olmaya tabir edilir.

Rüyada başkasının size mercan verdiğini görmek, o kişinin malından faydalanmaya tabir edilir.

Rüyada mercan satın almak, gayet güzel bir kadınla, kadın ise bir erkekle beraber oalcağına tabir edilir.

Mercan nedir: Bu hayvanın iskeletinden elde edilen, süs eşyaları yapımında kullanılan madde. Bu maddeden.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

mercan

Rüyada mercan görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status