Rüyada mızrak görmek

Rüyada mızrak görmek, hanıma, çocuğa, doğru şahitliğe veya yolculuğa, münasebetsiz ve yersiz hareketlerinizle dostlarınızın canını sıkmakta olduğunuza veya gittikçe katı kalpli bir kimse olmaya başladığınıza tabir edilir. Rüyada mızrak gören kişi fakir ise, zengin olur. Fakat zengin ise, mal ve zenginliği artar. Düşmana galip gelir ve silahının iyiliği nispetince de işleri mükemmel olacağına tabir edilir.

Rüyada at üzerinde ve elinde mızrak olduğunu görmek, izzet ve yükseklikle devlet ve zenginliğe tabir edilir.

Rüyada hükümdarın kendisine mızrak verdiğini görmek, bir vilayete vali olmaya, fakat verilen mızrakta bayrak ve sancak gibi bir şey varsa valiliğinde muhafazakârlığı ve şöhreti halk arasında yayılacağına tabir edilir.

Rüyada mızrak ile vurulmak, o adamın lisanı ile o kimseye eza ve cefası, ırz ve namusu hakkında kötü söz söylemesi, meydana çıkacağına tabir edilir.

Mızrak nedir: Uzun saplı ve sivri demir uçlu silah. Cirit biçimindeki spor aracı.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

mizrak

Rüyada mızrak görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status