Rüyada mücevher görmek

Rüyada mücevher görmek, çok mala, paraya ve mülke sahip olacağına, zenginliğe aynı zamanda çocuk sahibi olmaya tabir edilir. Rüyada mücevher takmak, başarı kazanacağınızı ve üst makamlara çıkacağınıza tabir edilir. Rüyada parlak renkli mücevher görmek, iş ve aşk hayatında mutluluğu ve başarıya tabir edilir.

Rüyada mücevher satmak, kadın işleri ile uğraşmaya tabir edilir.

Rüyada beyaz mücevher görmek, evlat ile tabir edilir.

Rüyasında mücevher dağıtmak, halka emretmeye ve onları yönetmeye tabir edilir.

Rüyada mücevher takmak, başarılı olup yükseleceğinize, makam sahibi olmaya tabir edilir.

Mücevher nedir: Değerli taş ve madenlerden yapılan süs eşyalarının genel adı. Elmas, yakut, zümrüt, pırlanta gibi kıymetli taşlar ve altın, gümüş gibi değeri yüksek madenlerle yapılan, yüzük, küpe, iğne, kolye gibi süs eşyalarına mücevher denir. Kullanılan kıymetli taşların yirmi beşten fazla türü olup, en çok bilinenleri; zümrüt, yakut, zebercet, benefş, berdahi, elmas, akik, mercan, senç, yeşim, nur ve talktır. Fakat bunların içinde en kıymetlileri; yakut, zümrüt, elmas ve gök yakuttur. Bunlardan da lekesiz yeşil renkli zümrüt, al ve gök yakut en değerlileridir. Elmasın siyahı, mavisi, pembe filizlisi olursa da tek renkli olanı çok bilinen ve kullanılanıdır. Büyük bir elmas, işlemek suretiyle pırlanta elde edilir. Yalnız her elmastan pırlanta elde edilemez. Pırlantanın en büyük ve kıymetlisi İngiltere’dedir. Bizdeki Topkapı Sarayında bulunan kaşıkçı elması ise; dünyadaki sayılı elmaslardandır.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

mucevher

Rüyada mücevher görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status