Rüyada dut görmek

Rüyada dut görmek, başkalarının yerinizde gözü olduğuna tabir edilir. Rüyada dut yemek, rüya sahibi için bol kazanca, güzel itikada, dindarlığa ve beden sıhhatine tabir edilir.

Rüyada dut ağacı görmek, mal ve evlat sahibi kimselere, bu ağaca çıkmak varlıklı ve Salih bir kimseden iyilik görmeye, dut yaprağı elbiseye yahut zikir ehli insana tabir edilir.

Rüyada kırmızı dut yemek, rüya sahibinin dininin sağlam ve bedeninin sıhhatli oluşuna tabir edilir.

Rüyada beyaz dut yemek, rüya sahibi için menfaatli ve bol kazanca tabir edilir.

Rüyada mevsimsiz dut yemek, üzüntü ve kedere düşer. Dutun rengi biraz sarı çalarsa bu rüya hafif hastalığa tabir edilir.

Rüyada siyah dut yemek, altına tabir edilir.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

dut

Rüyada dut görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status