Rüyada direk görmek

Rüyada direk görmek, dine, kendisine itimat edilen güvenilir kimseye, mala, zevceye ve çocuğa tabir edilir.

Rüyada mermerden direk görmek, ya şerefli kadınla evlenir veya mala sahip olacağınıza tabir edilir. Sert taştan görülen direk, şerefsiz ve hakir kimseye tabir edilir.

Rüyada ağaçtan direk görmek, münafık olacağına yorumlanır.

Rüyada direkle birini dövmek ona zarar vermeye, direkle dövülmek bir sıkıntıya düşmeye yorumlanır.

Rüyada direğe yaslanmak, yaşlı bir kadınla evlenmeye tabir edilir

Rüyada direğin eğilmesi yahut devrilmesi, emre itaat etmemeye, kendi bildiğini okumaya yorumlanır.

Direk nedir: Ağaçtan, betondan ya da demirden yapılan uzun ve kalın destek; direkt.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

direk

Rüyada direk görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status