Rüyada cetvel kırmak

Rüyada cetvel kırmak, artık geçmişinizden kaynaklı sorunlar yaşamaktan sıkıldığınıza, geçmişi unutmak istediğinize ve yeni bir yaşam tarzına geçeceğinize, sevdiklerinizden uzaklaşmaya ve kendi kabuğunuza çekileceğinize tabir edilir. Bazen de rüyada cetvel kırmak, çalışma hayatınızda daha önce yaptığınız hataları yapmak için çok çaba sarfedeceğinize, kendi işinizi yapıyor iseniz, geçmiş zamanda yaşadığınız kayıplarınızı telafi etmek için çaba göstereceğinize tabir edilir.

Cetvel kırmak nedir: Doğru çizgileri çizmeye yarayan, dereceli ya da derecesiz, tahtadan, plastikten ya da madenden yapılmış araçı kırmak.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

cetvel-kirmak

Rüyada cetvel kırmak ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status