Rüyada civata sökmek

Rüyada civata sökmek, başı boş gezmeye, ailenizi ihmal etmeye ve onları umursamadığınıza, arkadaşlarınızın sizi kullandığına ve sırtınızdan geçindiklerine, aklınıza esen herşeyi düşünmeden yapmaya tabir edilir. Bazen de rüyada civata sökmek, iş yaşantınızda işlerinizi boşladığınıza ve tembellik yaparak uyarılar aldığınıza kendinize çeki düzen vermeniz gerektiğine, kendi işinizi yapıyor isenizde işlerinizle ilgilenmediğinize ve para kaybettiğinize tabir edilir.

Civata sökmek nedir: Birbirine bağlanmak istenen ağaç ya da demir parçaların hazırlanmış olan deliklerinden geçirilerek, ucuna somun takılıp sıkıştırılan iri başlı vidayı sökmek.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

civata-sokmek

Rüyada civata sökmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status