Rüyada burun görmek

Rüyada burun görmek, uzun ömre, hayra ve sevince yorumlanır. Rüyada burnunuzun güzelleştiğini görmek, rahat ve huzur içinde bir hayat süreceğinize tabir edilir.

Rüyada burnunu siyahlaşmış görmek, size kin besleyen bir kimsenin haince hazırlanmış bir tuzağına düşeceğinize tabir edilir.

rüyada burun akması, sizden üst seviyede birinden bir iyilik göreceğinize tabir edilir.

Rüyada burnunuza bir şey kaçması, parasal bir zorluğa tabir edilir.

Rüyada burnunu delmek, fena giden işlerinizin bir arkadaşınızın yardımıyla yoluna gireceğine tabir edilir.

Rüyada burnunuzun kesilmiş görmek, işlerinizin hep ters gideceğine, bazen de ölüme tabir edilir.

Rüyada burnunuzun ağrıdığını görmek, kötü bir harekette bulunarak, yakınlarınızın sevgilerini kaybedeceğinize, şayet rüyayı gören hamile ise, kendisinin veya çocuğunun vefatına yorumlanır.

Rüyada burna halka takmak, eğer hasta iseniz hastalığınızın ağırlaşacağına tabir edilir.

Burun nedir: Kıkırdak, yumuşak doku ve kemiklerden meydana gelmiş koklama ve nefes alma organı. Yüzün ön kısmında iki gözün arasında başlayıp, piramit şeklinde uzanır ve ağzın üzerinde iki burun deliği ile son bulur. Burun delikleri, birbirinden sapan kemiği ile ayrılır. Burnun dış kısmı deri kasları ve deri ile örtülüdür.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

burun

Rüyada burun görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status