Rüyada besmele çekmek

Rüyada besmele çekmek, Bismillahirrahmanirrahim okumak veya söylemek, Allah (CC) tarafından malının artacağına, rızkında berekete hasıl olacağına, duasının kabul edileceğine tabir edilir.

Rüyada Kurban-ı Kerim okumak üzere Eûzü Besmele çektiğinizi görmek, din işlerine sıkı sıkıya bağlanarak kendinizi Allah (CC) daha yakın hissedeceğinize yorumlanır.

Rüyada besmeleyi güzel bir hat ile yazılmış görmek, ilme, hidayete ve Besmele’nin bereketi ile bol rızka yorumlanır.

Rüyada besmeleyi güzel bir yazı ile bir kâğıda yazdığınızı görmek, rızkınızın ve malınızın artacağına, eğer çiftçi iseniz, tarlalarınızdan bereketli mahsul alacağınıza, işarettir.

Rüyada Besmele’yi altınla yazılmış görmek, rızka, tâat ve ibadetle toplanmağa ve inançlarının halisliğine yorumlanır.

Rüyada namaza başlamak üzere Eûzü Besmele çektiğinizi görmek, eğer din yolundan ayrılarak kendinizi avareliğe vermiş bulunuyorsanız tekrar hak yola dönerek Allah’ın sevgili kulu olmak yolunda büyük mesafeler kastedeceğinize ve şayet hasta iseniz şifa bularak eskisinden daha mükemmel bir sağlığa kavuşacağınıza yorumlanır.

Besmele nedir: “acıyan ve esirgeyen Allah’ın adı ile” anlamına gelen ve bir işe başlarken söylenilen arapça bismillahirrahmanirrahim sözü.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

besmele

Rüyada besmele çekmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status