Rüyada boynuz görmek

Rüyada boynuz görmek, arkadaşınızla problemleriniz olacak ve yollarınızı ayıracağınıza yorumlanır. Rüyada boynuzunuz olduğunu görmek güç ve kuvvete yorumlanır.

Rüyada kesik boynuz görmek, zorlukla karşılaşıp, para kaybedeceğinize yorumlanır.

Rüyada boynuzlu hayvan görmek, yabancıdan alınacak iyi habere yorumlanır.

Rüyada duvarda boynuzu büyük bir geyik başının asılı olduğunu görmek, eşinin ihanet ettiğine yorumlanır.

Rüyada hayvanın boynuzu ile yaralandığınızı görmek, kötü bir haber alarak çok üzüleceğinize yorumlanır.

Boynuz nedir: Kimi hayvanların başında bulunan, tırnaksı bir maddeden, uzun, kıvrık ya da çatallı korunma organı; boynuz biçiminde bir tür üflemeli çalgı. Bu organdan yapılmış; kan almada, hacamatta kullanılan hokka. Kurşun borudan kol alma işleminde kullanılan demirden yapılmış aygıt.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

boynuz

Rüyada boynuz görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status