Rüyada börülce toplamak

Rüyada börülce toplamak, akrabalarınız arasında ve arkadaş çevrenizde sözünüzün dinlendiğine ve her istediğinizin yapıldığına, evli iseniz aile içerisinde ise huzurlu olacağınıza, bekar iseniz çok seveceğiniz ve mutlu oalcağınız birisi ile evleneceğinize tabir edilir. Bazen de rüyada börülce toplamak, iş ortamında memur iseniz yükseleceğinize terfi alacağınıza, kendi işiniz ise işlerinizi büyüteceğinize tabir edilir.

Börülce toplamak nedir: Fasulyeye benzeyen iki bitkiyi toplamak. (vigna sinonsis ve dolichos).

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya yorumu rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

borulce-toplamak

Tabire yorum yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.