Rüyada basamak görmek

Rüyada basamak görmek, yücelmenin sebeplerine, dünya ve ahrete yönelmenin vesilelerine yorumlanır. Rüyada basamak çıktığını görmek, iş hayatında büyük girişim kaydedeceği gibi, aile hayatında düzenli bir yaşam süreceğine yorumlanır. Bazen de basamak görmek, mühlet vermeye, hileye ve derece derece bir şeye yaklaşmaya yorumlanır.

Rüyada basamak indiğini görmek, kişi ise fırsat kaçırarak, güç duruma düşebileceğine yorumlanır.

Rüyada basamaktan düşmek, işini veya gelirini kaybedeceğine yorumlanır.

Rüyada basamakta oturduğunu görmek, rüya sahibinin bahtının bir müddet daha kapalı kalacağına yorumlanır.

Rüyada bilmediğin bir basamağa çıktığını görmek, eğer sonuna gelmiş ve kendisi de hasta ise öleceğine yorumlanır.

Rüyada sayarak merdiven basamaklarına çıktığını görmek, o basamaklarının sayısı kadar hayat süreceğine yorumlanır. Rüyada beş basamak görmek, beş vakit namaza yorumlanır. Rüyada basamaklarda meydana gelen kusur ve noksanlık, namazda meydana gelen noksanlığa yorumlanır.

Basamak nedir: Bir yere çıkarken ya da inerken basılan ve art arda gelen, birbirinden belirli aralıklarla yükselen düz yüzeylerden her biri; (aritmetikte) on kuralına göre yazılmış bir sayının, her rakamının bulunduğu sıra, hane. Derece, aşama, kerte; (cebirde) bir tam denklemde bulunan bilinmeyenin en yüksek kuvveti. Bir amaca ulaşmak için yararlanılan kişi, durum ya da orun.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

basamak

Rüyada basamak görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status