Rüyada zengin görmek

Rüyada zengin görmek, zengin kimselerle dostluk ilişkileri kurduğunuzu görmek, hayatta hiçbir zaman sıkıntı çekmeyeceğinize ve yoksulluk nedir bilmeyeceğinize yorumlanır.

Rüyada fakir olduğunuz halde birdenbire zenginleştiğinizi görmek, zengin olmak emellerinizi hiçbirzaman gerçekleştiremeyeceğinize yorumlanır.

Rüyada zengin olduğunuz halde fakir bir duruma düştüğünüzü görmek, hayatınızda bir müddet için karışıklıklar olacağına, fakat kısa zaman sonra tekrar düzeleceğine yorumlanır.

Zengin nedir: Parası, malı çok olan, varlıklı, varsıl; gösterişli, pahalı. Yararlı ya da kendisinden beklenilen, istenilen nitelikleri çok olan. Verimli.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya yorumu rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

zengin

Rüyada zengin görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status