Rüyada yırtık ayakkabı görmek

Rüyada yırtık ayakkabı görmek, bazı tehlikeli durumlarla karşı karşıya kalacağınıza tabir edilir. Bazen de rüyada yırtık ayakkabı görmek, zenginliğinizin bir müddet sonlanacağına fakat daha sonra tekrar eski durumunuza geri döneceğinize tabir edilir.

Yırtık ayakkabı nedir: Özellikle sokakta ayağı korumak için giyilen, iskarpin, çizme, kundura, makosen, sandalet, patik, galoş gibi türleri olan ayak giyeceğinin yırtık olması.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

yirtik-ayakkabi

Sadece 1 yorum kaldı Yorumlara git

  1. Beril /

    Rüyamda eski oturduğumuz evin ayakkabiliginda eski ıslak tabanı ve üst ayak kısmı delik sandelet gördüm elime alıp baktım geri yerine koydum daha sonra mutfağa yöneldim duvarda ve tezgahta muz asılı olduğunu gördüm neye işarettir.yorumlarsaniz sevinirim

Tabire yorum yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.