Rüyada yıldırım düşmesi

Rüyada yıldırım düşmesi, azap çekmeye, , hastalığa ve yaktığı kimse hakkında yalan haberlere ve hoşa gitmeyen sözlere tabir edilir. Bazen de rüyada yıldırım düşmesi, günah işleyen kimse için, korkuya ve ödenmesi gereken borçlara tabir edilir.

Başka tabircilere göre de yıldırım düşmesi, şiddetli korkuya tabir edilir.

Bulunduğunuz şehire çok fazla yıldırım düştüğünü görmek, devlet otoritesinin o şehre gelmesinden dolayı çıkacak fesatlığa veya o şehirde harp ya da kıtlık olacağına tabir edilir.

Yıldırım nedir: Gök gürültüsü ve şimşekle görülen, hava ile yer arasındaki elektrik boşalması.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

yilbasi-dusmesi

Rüyada yıldırım düşmesi ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status