Rüyada yağmur görmek

Rüyada yağmur görmek, daima iyiye işaret eder. Rüyada görülen yağmurdan zarar meydana gelmediği takdirde, hayra ve rızka işaret eder. Rüyada fırtına ile karışık yağmur yağdığını görmek, sıkıntılı ve hüzünlü bir gün geçireceğinize işaret eder. Rüyada sakin bir hava ile yağmur yağdığını görmek, büyük bir sevinç ve hoş bir sürprizle karşılaşacağınıza işaret eder. Rüyada yolda giderken yağmura tutularak sırılsıklam ıslandığınızı görmek, sıkıntılarınızdan ve hastalığınızdan sıyrılarak birden bire büyük bir saadete kavuşarak şaşkınlığa uğrayacağınıza işaret eder.

Rüyada tufan halinde yağmur yağdığını görmek, rızkınızın artacağına ve borçlarınızı büyük bir kolaylıkla ödemeye muvaffak olacağınıza işaret eder.

Rüyada yalnız kendi evinize yağmur yağdığını görmek, evinize hayırlı bir misafir geleceğine veya karınız hamile kalarak size hayırlı bir evlat doğuracağına işaret edilir.

Rüyada gökten taş yağdığını görmek, aileniz efradından birinin başına büyük dertler açacağına veya herhangi bir olay dolayısıyla bütün neşenizin söneceğine işaret eder. Rüyada gökten kan yağdığını görmek, bir hata işleyerek büyük bir vicdan azabına uğrayacağınıza işaret eder.

Rüyada yağmur suyu içtiğinizi görmek, eğer su berrak ye temiz ise, hayır ve berekete, bulanık ve pis ise, bir hastalığa tutulmanız ihtimali bulunduğuna işaret eder.

Yağmur nedir: Havadaki su buharının gerekli (uygun) ortama ulaştıktan sonra yoğunlaşarak yeryüzüne su damlacıkları halinde düşmesi. Yağmurun önemi çok büyüktür. Çünkü bütün canlıların hayatlarının devam etmesi, büyük ölçüde suya bağlıdır. Bu suyun tabii olarak gerek canlılar ve gerekse bitkiler tarafından temin edilebilmesi ise yağmurun yağmasına bağlıdır. Yağmur, zamanında yeter derecede yağmazsa toprak nemsiz kalacağından bitkiler kendi ihtiyaçları olan suyu alamayıp kuruyacaktır. Yine hayvanlar ve insanlar da bu kuraklık neticesi sularını temin edemeyeceklerdir. Bu arada tarım alanları da sulanamayacağı için yiyecek sıkıntısı da olacaktır. Bu ehemmiyetinden dolayı, dinimiz yağmuru rahmet olarak da adlandırmaktadır.

Tabire yorum yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.