Rüyada vücut görmek

Rüyada vücut görmek, aile içerisinde iyi geçime, sağlığa ve sevince, mutlu bir dönem geçirmeye, arkadaşlarınızla sık olarak görüşmeye tabir edilir. Rüyada aynaya bakarak vücudunuzu beğenmediğinizi görmek, güvendiğiniz arkadaşlarınızdan veya akrabalarınızda umduğunuz yardımı göremeyeceğinize tabir edilir. Bazen de rüyada vücut görmek, iş hayatınzıda iyi bir döneme girmeye ve güzel gelirler elde edeceğinize tabir edilir.

Rüyada başkasının vücuduna bakmak, şimdiye kadar işlemiş olduğunuz günahlardan dolayı büyük pişmanlık duymakta olduğunuza tabir edilir.

Vücut nedir: İnsan ya da hayvan gövdesi, beden.

Vücut görmek tabiri, bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

vucut

Rüyada vücut görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status