Rüyada uçak görmek

Rüyada uçak görmek, yenilik, değişiklik, toplum kurallarının dışına çıkmaya işaret eder. Rüyada bir uçağa bindiğinizi görmek, kendini tehlikeye koymak, sevdiğiniz kimselerden sevinçli ve mesut haberler alacağınıza işaret eder. Rüyada uçaktan inmek ise tehlikeden kurtulmaya işaret eder.

Rüyada uçak kullandığı görmek, bugünlerde halledilmesi gerek bazı önemli meselelerin sizi beklemekte olduğuna işaret eder.

Rüyada bir uçak yaptığını veya satın aldığını gören, işlerinde başarıyı yakaladığını işaret eder. Rüyada uçak sattığını gören, bu başarıyı kaybeder.

Uçak sözlük anlamı;
Havada uçabilen bir araç. Diğer uçucu araçlardan olan balon, zeplin ve helikopterden ayrılan en önemli tarafı kaldırma kuvvetinin kanatları vasıtasıyla sağlanmasıdır. İnsanlarda, kuşlar gibi uçmak arzusunun başladığı çok eski tarihlerden beri yapılan çeşitli uçma teşebbüsleri bir tarafa bırakılırsa hakiki manada ilk uçuşlar 19. yüzyılda gerçekleştirildi. Yerçekimi kuvvetini mekanik enerjiyle yenme esasına dayanan uçaklar kısa zamanda hızla gelişti. Planör, helikopter ve otojir tipi uçuş araçları da uçağın havada kalma prensibine dayanır. Kaldırma kuvveti uçan aracın sahip olduğu mekanik enerji vasıtasıyla kanat denilen kaldırma yüzeylerinde meydana gelir. Balon ve zeplinlerdeyse kaldırma kuvveti, havadan hafif gazların hava içinde yükselmesine dayanır.

Rüyada uçak görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status