Rüyada uçurtma görmek

Rüyada uçurtma görmek, uçurtma uçurduğunuzu görmek, çok uzaklardan bir haber alacağınıza veya günlerinizi faydasız işlerle geçireceğinize işaret eder. Bazı tabircilere göre de, rüyada uçurtma uçurmak, hile ile bir mevki ye veya işe sahip olacağınıza işaret eder.

Rüyada uçurtmasının ipinin koptuğunu ve uçurtmanın bir evin damına konduğunu görmek, o ev halkına büyü yapılacağına işaret eder.

Rüyada uçurtma ile oynadığını gören kişi, boş yere çalışır. Uçurtmayı havaya çıkarmak yalan ve aldatıcılıktan ibarettir.

Uçurtma sözlük anlamı: Birbirini kesen iki çıtanın kağıtla kaplanıp, kuyruk da eklenerek meydana getirilen, uzun bir iple yerden kontrol edilen, rüzgarla uçurulan bir oyuncak. Doğu Asya’da uçurtma uçurmak eski zamanlardan beri çocukların sevdiği bir spordur. Çin ve Japon uçurtmalarının kendilerine has enterasan renkleri ve kuş, balık, ejderha şekilleri vardır. Büyüklük bakımından değişen uçurtmaların 2.50 m yüksekliğinde yahut genişliğinde olanlarına rastlanmaktadır. Amerika ve Avrupa’da uçurtma uçurmak genellikle çocuklara ait bir oyun olarak nitelendirilirken, İngiltere’de bazı yaşlı kimseler bu oyunu kendilerine eğlence olarak kabul ederleruçurtma

Uçurtmaların ilmi olarak kullanılmaları ilk olarak 1749’da Alexander Wilson, Thomos Mehvill tarafından İskoçya’da olmuştur. Bu şahıslar uçurtmaya termometre takmışlar ve bunu uçurtarak yeryüzünün yukarılarındaki hava sıcaklıklarını tespit etmişlerdir. Benjamin Franklin’in 1752’de uçurtma kullanarak elektriki deneyler yaptığı bir gerçektir.

Rüyada uçurtma görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status