Rüyada tenis topu görmek

Rüyada tenis topu görmek, eşinizden, sevgilinizden veya iş ortağınızdan ayrılacağınıza, bu ayrılık sonucunda elinizdeki tüm varlıklardan vazgeçeceğinize ve bu şekilde huzuru yakalayacağınıza inanacağınıza tabir edilir.

Tenis topu nedir: Dikdörtgen şeklindeki kort adı verilen bir sahada iki veya dört kişi tarafından oynanan bir oyunu oynamak için kullanılan top.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

tenis-topu

Sadece 1 yorum kaldı Yorumlara git

  1. Reyhan /

    İlk önce yapacağınız yorum için şimdiden teşekkür ederim. Rüyamda deniz kenarında denize doğru giden bir aile görüyorum devlet yönetimindenmişler, denizin üzerinde bir helikopter var ona binip kaçacaklar,çocuklara yazık olacak diye düşünüyorum, o ailenin cezasını onlar da çekecek diye. Onlar koyu mavi bir denize giriyor,yüzerken burayı geçmeyin uyarısı olan yere kadar gidiyorlar. Ben de oradayım, uyarı için çekilen halatı ve bir kız çocuğu görüyorum. Bu arada o korku ve heyecanı ben de yaşıyorum ve kendimi denizin içinde buluyorum belime kadar ve deniz kıyısına paralel denizin içinde yürümeye başlıyorum, yanımda başkaları da çocuklar da var tanımıyorum hiç birini. Deniz berrak, masmavi ve tertemiz dibi görünüyor, içinde yürüdüğümüz için hafif bulanıp çalkalansa da çok güzel görünüyor. Yürümeye devam ederken suyun içinde bir yeşil elma bir ara da yeşil bir tenis topu görüyorum. Denizin içinde su neredeyse kalçalarımıza kadar geliyor, öyle yürürken uyandım.

Tabire yorum yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.