Rüyada tavşan görmek

Rüyada tavşan görmek, sevimli, neşeli, espiriler yapan ve cesareti olmayan bir arkadaşa tabir edilir. Bazen de rüyada tavşan görmek, karşı cins ile tatlı ve iyi bir arkadaşlık kuracağınıza ve bunun uzun bir süre boyunca süreceğine tabir edilir.

Rüyada hızlı koşan tavşan görmek, sırlarınızı saklamanız gerektiğine yoksa açığa çıkacağına tabir edilir.

Rüyada tavşan avlamak, korkularınızdan emin olacağınıza, korktularınızın gerçekleşmesine ve endişe ve şüphe içerisinde olacağına ve bunun bür süre daha devam edeceğine tabir edilir. Rüyada tavşana ateş etmek, güvendiğiniz bir arkadaşınız tarafından büyük bir zarar göreceğinize tabir edilir.

Rüyada tavşan yakalamak, sevinçli günlerden, kötü günlere geçeceğinize, korktuğunuz şeylerin başınıza geleceğine dikkatli olmanız gerektiğine tabir edilir.

Rüyada tavşan öldürmek, eşinizin yaptığı birşey yüzünden başınızın derde gireceğine, aileniz ile aranızın bozulacağına ve kötü günler geçireceğinize tabir edilir.

Tavşan nedir: Tavşangillerden, uzunluğu 70 santimetre, eti yenen, hızlı koşan, postundan yararlanılan bir memeli türü (lepus europeus).

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

tavsan

Rüyada tavşan görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status