Rüyada takke görmek

Rüyada takke görmek, daha önce yaptığınız, utanç verici bir olay ortaya çıkacağına yorumlanır. Rüyada başınıza takke giydiğinizi görmek, sizi kıskananların ve size zarar vermeye çalışanların gittikçe çoğalmakta olduğuna, kadın hizmetçiye, evlenmeye, yolculuğa, yöneticiliğe yorumlanır. Rüyada kadının başında takke görmesi evlenmesine yahut erkek çocuğa işaret eder.

Rüyada takke almak, hayatınızda bazı değişiklikler yapacağınıza işaret eder.

Rüyada eski bir takke görmek, hayal kırıklığına uğrayacağınıza yorumlanır.

Rüyada kirli ve yırtık takke, üzüntü ve kedere işaret eder.

Takke nedir: Yarım yuvar biçimindeki kubbenin üst bölümü. İnce kumaştan ve çoğunlukla yarım yuvar biçiminde başlık.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya yorumu rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

Rüyada takke görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status