Rüyada tabut görmek

Rüyada tabut görmek, boş bir tabut görmek, çok sevdiğiniz bir dostunuzun veya bir akrabanızın ölüm haberini alacağınıza işaret eder. Rüyada tabut, büyük bir mülktür. Rüyada tabut içinde olduğunu görmek, saltanata nail olur. Başka tabirciler bu rüyayı gören düşmanından korkar ve düşmana karşı düşmanlık yapmaktan acizdir, olarak yorumlarlar. Bazıları ise, bu rüya bir müddetten sonra şer ve kötülüklerden kurtulmaya işaret eder, diye söylemişlerdir.

Rüyada içinde ölü bulunan bir tabut görmek, şeref ve itibarınızın artacağına ve bir mala veya paraya sahip olacağınıza yahut dürüst ve namuslu bir eşle hayatınızı birleştireceğinize işaret eder.

Rüyada tabut satın aldığını veya kendisine bağışlandığını veya evinde bulunduğunu görenin mülkü ziyade olur, çok kederli ve endişeli anlar yaşar ve yersiz hareketler neticesi hayatının karışacağına işaret eder.

Tabut sözlük anlamı: Ölünün mezarlığa götürülürken içine konulduğu sandık. İçine yumurta konan uzun sandık.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

Rüyada tabut görmek ile ilgili diğer rüyalar

3 görülen rüya

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status