Rüyada sirke görmek

Rüyada sirke görmek, takva, rızık, bereket, ilim, uzun ömür ve mala tabir edilir. Rüyada çarşıdan sirke almak, bekar iseniz evlenmeye, evli iseniz çocuk sahibi olmaya, yaşlı iserniz torun sahibi olmaya tabir edilir.

Rüyada sirke tortusu görmek, faydası çok az olan bir mala tabir edilir.

Rüyada sirke içmek, kısmetinizin bol olduğuna her işinizde şansınızın iyi olacağına tabir edilir. Rüyada salataya sirke dökmek, çeşitli yerlerden mal kazanmaya tabir edilir.

Sirke nedir: Salatalara, yemeklere ekşilik vermek için kullanılan ekşimiş üzüm suyu. Üzüm şırası, şarap, malt özü ve biranın ekşitilmesiyle yapılan, özellikle sirke asidinden oluşan ekşi sıvı. Bit, tahtakurusu gibi asalak böceklerin yumurtası.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

sirke

Rüyada sirke görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status