Rüyada sel görmek

Rüyada sel görmek, düşman saldırısına, hastalık ve eziyete, zahmetli yolculuğa, batıl ve yalan söze tabir edilir. Bazen de rüyada sel görmek, bir habercinin gelmesine, taşan her çeşit su üzüntü, keder ve musibete tabir edilir. Rüyada selde kan ve pislik aktığını görmek, ilahi gazaba tabir edilir.

Rüyada selin içinde kalmak, hastalığa tabir edilir.

Rüyada sele kapılıp sürüklenmek, düşmana veya hastalıktan ölmeye tabir edilir.

Rüyada selin nehirleri taşırdığını görmek, güçlü bir insandan yardım alarak düşmanınızı yeneceğinize tabir edilir.

Rüyada selin evine girmemesi için çabalamak, ailesine ve akrabalarına yapacağı zarardan düşmanını men edeceğine tabir edilir.

Rüyada sel içinden yüzerek karaya çıkmak, zulümden kurtulmağa ve selamete tabir edilir.

Sel nedir: Sürekli yağmurlardan ya da eriyen karlardan oluşan, geçtiği yerlere zarar veren taşkın su. Hareket halindeki büyük kalabalık, yığın. Etki ve iz bırakan güçlü durum ya da davranış.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

sel

Rüyada sel görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status