Rüyada şeftali görmek

Rüyada şeftali görmek, mevsiminde şeftaliyi görmesi, rüya sahibinin isteklerinin kısa zamanda gerçekleşeceğine yorumlanır.

Rüyada şeftali yemek, şehvet ve arzusuna nail olacağına yorumlanır, hasta ise iyileşeceğine, evlenmek niyetinde ise bu isteğini gerçekleştireceğine yorumlanır.

Rüyada şeftali ağacı görmek, zengin, büyük, halka yardımda bulunan, şecaatli ve mert bir kimseye işaret eder.

Rüyada şeftali ağacının dibine düşmüş şeftaliyi toplamak, çok hasta bir adamdan gelecek mala yorumlanır.

Rüyada şeftali ağacından şeftali toplamak, rüya sahibinin hayatını yola koymak hususunda saffetmiş olduğu çabaların mükâfatını alacağına yorumlanır.

Rüyada şeftali almak, para kazanmak ve gayrimenkul almaya işaret eder.

Şeftali nedir: Familyası: Gülgiller (Rosaceae). Türkiye’de yetiştiği yerler: Muş ve Ağrı hariç Türkiye’nin çoğu yerinde yetiştirilir. 3-5 m boylarında meyve ağacı. Bitki, meyveleri için yetiştirilir. Meyveler 5-10 cm çaplarında, yuvarlak tatlı sulu ve hoş kokuludur. Vatanı Çin’dir. İran’a, sonra da Anadolu’ya geçmiştir. Avrupa’ya da Anadolu’dan yayılmıştır.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya yorumu rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

seftali

Rüyada şeftali görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status