Rüyada şarkı dinlemek

Rüyada şarkı dinlemek,  elem, keder yaşayacağınıza ve gözyaşları dökeceğinize yorumlanır.

Şarkı nedir: Tonlama değişiklikleriyle çeşitli duygular uyandıran uyumlu, ezgili insan sesleri dizisi; divan edebiyatı’nda bestelenmek için, dörtlükler biçiminde ve uyaklı olarak yazılmış olan koşuk biçimi. Türk müziğinde aşk üzerine söylenen, nakaratı ve aranağmesi olan parça,. Ezgi, müzik parçası, melodi.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya yorumu rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

sarki-dinlemek

Tabire ait 2 yorum yer almaktadır Yorumlara git

  1. meral /

    rüyamda evlendiriyorlar benişimdiki eşimle ama tam o anda haber geliyor ve eniştemle evlendiriyorlar. şimdiki eşim zani hayat arkadaşım çıkıp koro içersinde çok sesli ve mutlu birşekilde şarkı söylemekte. çok büyük kalabalık var ve en son eniştemle evlenmekten vay geçiyorum çünkü ablamın eşi olduğunu anlıyorum

    1. meral /

      dün çamaşır seriyordum beyaz çamaşır ama kurutmam bozulmuş bana ait olmayan bir yerlere asıyorum. ve tanıdık bir doktor arkadaş görüyor bana temiz bir yer gösteriyor. elindede sigara var vebu arkadaş hiç sigara içmez.elbiseleri eşimle şüpelendiğim kadınla asıyorum

Tabire yorum yaz