Rüyada sarık görmek

Rüyada sarık görmek, başarı ve üstünlüğüne, şöhretine, rütbe ve zevcesine tabir edilir. Toplumun önde gelen insanlarla bir arada olunacağına, onların bilgilerinden ve tecrübelerinden yararlanacağınıza tabir edilir.

Rüyada rütbe sahibi olan bir kimse rüyada sarığın dürülü olarak boynuna indiğini veya başından alınmasını görmek, vazifesinden alınmaya tabir edilir. Rüya sahibi rütbeli değilse, o kimse hanımını boşar veya şöhretinin elinden gideceğine tabir edilir.

Rüyada başına sarık sarmak, o kimsenin liderlik ve sanat yönüyle kadrinin yüceleceğine.

Rüyada yünden ve pamuktan sarık görmek, o kimse memur ve salih bir kimse olacağına. Sarık ipekten olursa, dince bozuk olmasıyla beraber bir rütbeye ve haram mala tabir edilir.

Rüyada sarığın üzerine bir daha sarık sardığını görmek, şöhreti artar ve mevkiinde kalacağına tabir edilir.

Rüyada siyah sarık görmek, ululuğa, sarı sarık görmek, başta olan hastalığa tabir edilir.

Sarık nedir: Kavuk, fes gibi kimi başlıkların üzerine sarılan tülbent, abani ya da şala verilen ad.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

sarik

Rüyada sarık görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status