Rüyada sandal görmek

Rüyada sandal görmek, dostu sandığı bir kişi tarafından ihanete uğrayacağına ve çok zor durumda kalacağınıza tabir edilir. Rüyada deniz kenarında sandalla gezinti yapmak, kısa bir yolculuk yaparak, istediğiniz şeyleri elde edeceğinize ve muradınıza ereceğinize tabir edilir.

Rüyada ileri yaşta birisi için sandal görmek, büyük para kaybı nedeniyle daha basit bir yaşama mecbur olacağına tabir edilir. Rüyada genç bir kadın için sandal görmek, yeni ve güzel bir aşk yaşayacağına tabir edilir.

Sandal nedir: Yalnız tabanı bulunan, ayağa kordon ve kayışla bağlanan açık ayakkabı. Sandalgillerden, kerestesi sert ve kokulu bir ağaç (santalum album). İnsan taşıyacak biçimde yapılmış, kürekle yürütülen deniz teknesi.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

sandal

Rüyada sandal görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status